Přihlášení

Interes

Rychlý kontakt

Patricie Twardowska
tel 606 181 970
projektinteres@phil.muni.cz

Mentoring

Jak probíhá mentoring?

1 Přečtěte si příručku

Stáhněte si příručku, v níž se dozvíte vše potřebné.

2 Vyberte si aktivitu, která vám vyhovuje

Kdykoli vyplňte dotazník, do pěti dnů se vám ozveme.

3 Zapojte se,

abyste získali přesně to, co v dané chvíli pro svou práci učitele potřebujete. Momentálně mentorujeme zejména individuálně na jednotlivých školách..

Digifolio Michala Černého: Tablet v rukou učitele
Podívejte se na výběr videí, která se točí kolem témat mentoringu. otevřít digifolio →

Webináře

Každý webinář je tvořen na míru Vašim potřebám — podívejte se na popisy a napište nám, co právě Vás zajímá.

Jak s tabletem promítat

Webinář proběhl 26. 8.
Záznam webináře.

Co přináší Windows10

Webinář proběhl 26. 8.
Záznam webináře.

Jak nakupovat aplikace - PONDĚLÍ 19:30

Webinář proběhl 4. 5.

Online konzultace - speciál

Webinář proběhl 21. 4.

Práce s aplikací Google disk

Webinář proběhl 14. 4.

Bezpečnost na internetu

Webinář proběhl 31. 3.
Záznam webináře.

Dobré zdroje pro učitele

Webinář proběhl 12. 3.
Záznam webináře.

E-portfolio učitele

Webinář proběhl 12. 3.
Záznam webináře.


Učitel a jeho tablet

Individualizované webináře v KA 03 Mentoring, 11. a 12. března 2015

Program — středa 11. března

Webinářová místnost (stage) A
16:00 Ondřej Neumajer Desatero pro ředitele, jejichž učitelé dostali do ruky tablety vstoupit do webinářové místnosti A

Program — čtvrtek 12. března

Webináře trvají 40 minut, po každém následuje pětiminutová přestávka.

Webinářová místnost (stage) A Webinářová místnost (stage) B
14:30 Jiří Bilík Propojování tabletů se zobrazovacím zařízením vstoupit do webinářové místnosti B
14:45 Jan Zikuška KPI aneb příklad otvírání univerzity k učitelům vstoupit do webinářové místnosti A
15:15 Káča Hořavová Didaktika zapojení několika tabletů do výuky vstoupit do webinářové místnosti B
15:30 Dan Lessner Dobré zdroje pro učitele vstoupit do webinářové místnosti A
16:00 Radka Nedbalová Učitel a jeho kompetence kurátora vstoupit do webinářové místnosti B
16:15 Anna Šlechtová Didaktické využití nástrojů napříč přírodovědnými předměty vstoupit do webinářové místnosti A
16:45 Michal Černý Nástroje pro práci pedagoga vstoupit do webinářové místnosti B
17:00 Pavlína Mazáčová Univerzita nabízí otevřené vzdělávací zdroje vstoupit do webinářové místnosti A
17:30 Jan Berki Jak učit děti na prvním stupni pracovat s internetem vstoupit do webinářové místnosti B
17:45 David Yilma Využití základních aplikací ve škole vstoupit do webinářové místnosti A
18:30 Josef Mach Práce s elektronickým portfoliem učitele vstoupit do webinářové místnosti A
19:15 Slavnostní ukončení překvapením: Poselství závěrem! vstoupit do webinářové místnosti A

Kontaktní osoba pro mentoring

V případě potřeby kontaktujte Káču Hořavovou.
Tel.: 604 973 060, e-mail kaca.hor@gmail.com.


Aktivity

Základní stupeň Nabídkový stupeň Rozšířený stupeň
Videovazba Využijte například tablet a natočte na kameru v něm jednu svou hodinu s technologiemi. Tu pak nahrajte na youtube (pod svým jménem a svým založeným účtem) a nechte jako soukromou, přístupnou pro ty, co mají přímý odkaz. Nezapomeňte do popisu videa vyplnit cíle a téma hodiny. Odkaz pošlete mailem nebo nasdílejte Káče Hořavové (kaca.hor@gmail.com). Ta Vám zajistí zpětnou vazbu na Vaši hodinu od několika dalších učitelů. Získáte tak další učitelský pohled na výukové situace. Učitelská zpětná vazba Zapojte se do zpětné vazby ostatním učitelům na jejich hodiny natočené na videu. Soukromá videa budou zpřístupněna pouze Vám, přihlásíte-li se do aktivity v dotazníku. Očekává se, že do cca 14 dnů vyplníte jednoduchý dotazník, kterým učiteli na videu poskytnete cenné rady kolegy. Rozbor videovazby Požádejte o hlubší rozbor hodiny, kterou jste odučil a natočil na video. Dejte nám vědět přes dotazník a my Vám zprostředkujeme zpětnou vazbu od některého univerzitního pedagoga.
Technická konzultace Nabízíme vaší škole v průběhu projektu konzultace k technickým tématům. Část z nich již proběhla, ale je možné zažádat o další. Uveďte požadavek na tuto aktivitu v dotazníku. Nabídka technické konzultace Máte dobrého ajťáka? Najděte cestu, jak jeho spoluprací podpořit i školy v okolí. Nabídku můžete uvést v dotazníku, pomůžeme vám dohodnout se s konkrétní školou či najít nějakou, která technickou podporu ráda využije. Technická podpora Řešíte nějaký větší technický problém a potřebujete větší podporu? Napište nám to do dotazníku, dohodneme se společně na možnostech a řešení s týmem projektu Interes.
Online konzultace Zažádejte si přes dotazník o online konzultaci, popište, čeho by se měla týkat, dodáme Vám mentora a společně dohodneme termín. Nabídka oborové konzultace Máte šikovného učitele, který dobře pracuje s technologiemi? Dejte nám o tom v dotazníku vědět a my jeho konzultační služby budeme inzerovat mezi ostatní školy. Osobní konzutace s náslechem Požádejte o náslech a konzultaci od některého mentora. Pro tuto aktivitu bude dobré, pokud se spojíte i s dalšími pedagogy z vaší školy, abychom nejezdili jen za Vámi. Součástí náslechu je i následný rozbor a diskuse nad využitím technologií a didaktických prostředků ve výuce.
Individuální webinář Přes dotazník zvolte téma, kterým byste se chtěli v rámci webináře zabývat. Týden před webinářem bude otevřeno diskusní fórum na webu interes.kisk.cz/mentoring , kam zadejte alespoň jednu diskusní otázku k tématu pod svým jménem. Ve správný čas se dostavte na webinář (tyto webináře pro zapojení do aktivity není možné sledovat ze záznamu, je nutná Vaše virtuální a aktivní účast v čas webináře). Nabídka webináře Máte vlastní odborníky, kteří by chtěli zrealizovat webinář? Napište nám o tom přes dotazník, dohodneme se společně na dalším postupu. Objednané školení na míru Máte jako učitelský sbor zájem o některé téma a nestačí vám webináře? Jste-li malotřídka, spojte se s nějakou jinou školou a ve chvíli, kdy vás bude alespoň 8 k vám rádi přijedeme a seminář na dané téma s následnou širokou diskusí uskutečníme. Zájem a otázky k tématu prosíme uveďte do dotazníku.
Učitelský pár Hodil by se Vám kolega, se kterým byste sdíleli své oborové a didaktické zkušenosti s tablety i celou výukou? Napište tuto poptávku do dotazníku, pomůžeme Vám jej najít. Učitelský pár Staňte se součástí učitelského páru a podporujte se navzájem s dalším kolegou. Stačí o tom napsat do dotazníku. Koučing pro učitele Požádejte o dlouhodobější podporu ze strany mentorů. Vyplňte dotazník a my Vás zkontaktujeme s mentorem, který se Vám bude individuáně věnovat podle Vašich potřeb a možností, online i naživo. Pro tuto aktivitu se můžete i sdružit do skupin a o podporu požádat ve dvojici či trojici, zejména máte-li podobný zájem či problémy.
Účast na konferenci Zúčastněte se online konference 5.5., kterou pro Vás pořádá Masarykova univerzita a tým projektu Interes. Máte možnost vybírat z široké palety témat a přednášejících, abyste našli přesně to, co Vás posune dál. Příspěvek na konferencí Využijte online konferenci a její paralelní učitelskou scénu. Vystupte se svým příspěvkem v libovolné dohodnuté délce a na libovolné téma. O svém zájmu nás prosím informujte přes dotazník. Kurzy e-learningu Absolvujte e-learningové kurzy z pohodlí domova. Tým Interes pro Vás nyní chystá e-learningovou nabídku k obecné i oborové didaktice, práci s tablety i např. k profilu Škola21. Vybírejte na <a href="http://www.kurzy.knihovna.cz">kurzy.knihovna.cz</a>.
Inspirace: Jaká je naše škola Natočte svou školu na kameru. Využijte děti nebo si z toho udělejte učitelský projekt, to je na vás. Cílem je představit svou školu a inspirovat ostatní různými nápady, náměty a zajímavostmi. Pro zájem o zapojení do aktivity ji zvolte v dotazníku.

Příručka k mentoringu

Mentoring je tu pro Vás jako nabídka adresné podpory, kterou můžete buď přijímat nebo dávat. V ideálním případě obojí. Stačí si začít vybírat z naší široké nabídky. Stáhnout příručku.

Dotazník k mentoringu

Máte zájem o mentoring? Kdykoli vyplňte dotazník a my vám dáme do 5 dnů vědět a dohodneme se konkrétně. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na společnou aktivitu.