kontakt

projektinteres@phil.muni.cz                   

Newsletter číslo 25

Bez popisku

15. květen 2015

INFORMACE PRO ŘEDITELE a KOORDINÁTORY

Termín závěrečné konference pro ředitele (nebo jejich zástupce) partnerských škol projektu

Děkujeme za zpětnou vazbu, kterou ředitelé škol poslali ohledně termínu závěrečné konference projektu INTERES. Termín byl většinovým souhlasem stanoven na pátek 4. září 2015, časově zatím předběžně od 10 do 14 hodin. Místem konání bude zajímavý brněnský prostor Otevřená zahrada. Těšíme se na společné setkání a věříme, že na konferenci budou mít zastoupení všechny partnerské školy projektu. Podrobnější informace o programu vám přineseme v následujících týdnech.

Mentoři v partnerských školách – opakované doplňující informace

V tomto čísle newsletteru opakovaně přinášíme informace týkající se zřízení pozice interního mentora v partnerské škole. Mentor se stává zaměstnancem Masarykovy univerzity na DPČ (případně DPP). Jeho úkolem je poskytnout mentoring dle našich parametrů cílové skupině (zapojeným učitelům) ve své domovské škole a případně ve školách sousedních (pokud by k tomu měl chuť a čas). Předpokládá se, že bude v osobním kontaktu s učitelem 2 hodiny (konzultace konkrétních záležitostí zapojení ICT do výuky, rada k výběru vhodných aplikací apod.), k tomu se připočítávají až 4 hodiny na přípravu. Mentoring je individualizovaný, a proto by se měl mentor věnovat každému učiteli zvlášť, tedy 2 hodiny + až 4 hodiny je rozsah mentoringu pro 1 učitele. Hodinová dotace je 300 Kč. V případě potřeby posílejte dotazy nebo připomínky koordinátorce mentoringu Mgr. Kateřině Hořavové – kaca.hor@gmail.com, dále např. koordinátorce edukačních aktivit Mgr. Marii Indrákové – indrakova@phil.muni.cz.

INFORMACE PRO UČITELE, ŘEDITELE a KOORDINÁTORY

Informace o termínech školení KA 07

Postupně jsou se školami individuálně domlouvány termíny oborových didaktik. Pro lepší informovanost, co se děje ve vašem okolí, vám budeme tyto domluvené termíny zveřejňovat v newsletterech. Školení jsou tedy otevřená i pro zájemce z jiných škol. Prosím však o sdělení této informace předem na email indrakova@phil.muni.cz. V následujícím týdnu proběhnou tato školení oborových didaktik:

On-line konference – 5. května 2015 – záznamy

Záznamy z webinářů, které se konaly v rámci INTERES on-line konference, jsou v tuto chvíli k dispozici na You Tube zde.

Webináře – aktuálně

V následujícím období jsou pro učitele připraveny další zajímavé a poptávané webináře:

Webinářová místnost zde.

E-learningové kurzy pro učitele v rámci projektu

V několika příštích týdnech budeme zpřístupňovat elektronické kurzy zaměřené na využití dotykových zařízení v konkrétním předmětu. V první skupině jsou zpřístupněny tři kurzy:

V příštím newsletteru se můžete těšit na další. Kurzy můžete využít jako přípravu na fyzické školení oborové didaktiky nebo naopak připomínku toho, co jste na školení slyšeli, ale také jako samostatný kurz, který vám i bez školení přinese řadu tipů na využití IT ve výuce.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info