kontakt

projektinteres@phil.muni.cz                   

Nulté číslo newsletteru

Bez popisku

30. říjen 2014

E-learningové kurzy pro ředitele a koordinátory ICT

Významnou složkou projektu INTERES jsou elektronické kurzy, které vznikají jako součást většiny klíčových aktivit. Všechny kurzy v projektu budeme mít dostupné na adrese kurzy.knihovna.cz a dostanete se k nim také přes projektovou webovou stránku interes.kisk.cz. Jak se do prostředí dostat a jak se v něm orientovat, to podrobně popisuje návod v příloze.

V rámci klíčové aktivity 02 Ředitel ve škole 21. století kromě konference, které se ředitelé nebo jimi pověření zástupci zúčastnili 24. 10. 2014, vznikly čtyři e-learningové kurzy pro ředitele škol a jejich koordinátory ICT na témata:

Tyto kurzy jsou aktuálně otevřené a zůstanou otevřené až do 31. května 2015. V každém kurzu jsou dostupné úvodní informace a první dva moduly. Zbývající tři moduly, včetně shrnujícího v návaznosti na konferenci, budou zpřístupněny do konce listopadu 2014. Další kurzy se budou objevovat postupně a budeme vás o nich vždy informovat.

Webináře

Na e-learningové kurzy těsně navazují webináře, které jsou také součástí většiny klíčových aktivit projektu. Záznamy z nich budou do souvisejících kurzů umístěny následně. Smyslem webinářů je především to, abyste pokud možno využili potenciálu přímého kontaktu s lektorem, přestože ne fyzického, ale přes ICT.

První série webinářů, kterou vám nabízíme, je určena především ředitelům škol a koordinátorům ICT. Budou mírně navazovat na konferenci i na e-learningové kurzy, ale jejich absolvování je možné nezávisle na tom, jestli jste se konference zúčastnili nebo jste už stihli projít elektronickým kurzem na toto téma.

Webináře vám budeme nabízet každý týden v listopadu ve stejném termínu, tj. čtvrtky v 14-15 h, tedy 6. 11., 13. 11., 20. 11. a 27. 11. až do 27. 11. Témata budou totožná jako u kurzů popsaných výše (kromě veřejných zakázek ještě Škola21, cloudové služby a bezpečnost ICT). Aktuálně jednáme s lektory. Jména lektorů, témata a stručné vymezení obsahu pro každý webinář vám dáme vždy vědět předem prostřednictvím newsletteru.

Jako první vám nabídneme webinář na téma Veřejné zakázky, který povede Mgr. Veronika Krajíčková, s níž jste se mohli setkat na konferenci, příp. v elektronickém kurzu na stejné téma. Veronika se ve své krátké prezentaci zaměří na časté dotazy z konference, poté bude dán prostor pro dotazy z vaší strany. Na tuto událost se můžete těšit již příští týden ve čtvrtek 6. 11. 2014 v čase 14-15.

Do prostoru webináře se dostanete zadáním adresy connect.cesnet.cz/mu-ff-kisk-interes/. Podrobnější postup najdete opět v dokumentu v příloze.

Nejčastější dotazy z odborného semináře

V návaznosti na odborný seminář pro vás připravujeme souhrn nejčastějších dotazů k veřejným zakázkám, obsahu projektu, finančnímu rámci a administraci. Některé dotazy konzultujeme s MŠMT, předpokládáme, že v průběhu následujícího týdne se souhrn otázek a odpovědí objeví na webu projektu.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info